Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Wokół nowego wiaduktu jest 300 miejsc parkingowych.

Wokół nowego wiaduktu jest 300 miejsc parkingowych.

Konińscy drogowcy szacują, że wokół nowo wybudowanego wiaduktu, udało się wygospodarować około 300 miejsc parkingowych.

Mieszkańcy okolicznych bloków obawiali się, że budowa wiaduktu spowoduje stratę miejsc parkingowych. Tak się jednak nie stało, bowiem udało się wygospodarować około 300 miejsc postojowych dla samochodów.
100 miejsc, w tym siedem dla osób z niepełnosprawnościami, zostało przygotowanych przy wieżowcach: Zakole 1, 3, 5 oraz Wyzwolenia 4. Ze względu na prowadzone prace budowlane nie wszystkie są jednak jeszcze dostępne. Wzdłuż drogi dojazdowej do ostatniego wieżowca – Wyzwolenia 4, zaparkować może blisko 70 aut,. Kilkadziesiąt zmieści się na parkingu  przy ul. 11 Listopada w okolicy sklepów oraz na placu między wieżowcem przy Wyzwolenia 4 a torami kolejowymi.
Od początku prowadzenia robót kierowcy mogą też korzystać z parkingu przy II LO, a dodatkowo w ostatnim czasie pod estakadą drogowcy przygotowali plac na około 90 aut.

Radosław Szkudlarek z Zarządu Dróg Miejskich:
„Teren pod te miejsca będzie utwardzony 30-centymetrową warstwą tłucznia. W przyszłości na tej nawierzchni, w miarę możliwości finansowych, będzie można ułożyć warstwę docelową np. z kostki lub płyt ażurowych”.

 

 

 

źródło/zdj:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.