Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Wykład prof. Sławomira Kuszczaka.

Galeria CKiS Wieża Ciśnień zaprasza na wykład otwarty prof. Sławomira Kuszczaka i prezentację książki artystycznej: „Segregator obecności – Codzienność – Monochrom”.

Prof. dr hab. Sławomir Kuszczak urodził się w 1966 r. w Rawiczu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (malarstwo) i Akademii Sztuk Pięknych w Ljubljanie (grafika). Dyplom z malarstwa, z wyróżnieniem, w pracowni profesora Jana Świtki.

Od 1990 r. pracuje w PWSSP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu. Od 2011 r. jest kierownikiem Pracowni Rysunku Anatomicznego.
Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Dwukrotny laureat Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie.
Jako pedagog współpracował z następującymi uczelniami: Hochschule der Künste w Berlinie, Hochschule für Bildende Künste w Brunszwiku, Akademia Architektury i Designu w Pradze, Akademia Sztuk Pięknych w Ljubljanie, Akademia Sztuki w Bańskiej Bystrzycy, Akademia Sztuk Pięknych w Bratysławie, Akademia Sztuk Pięknych w Cluj Napoca, Uniwersytet Zachodnich Czech w Pilźnie.

Autorskie prace malarskie, rysunkowe, graficzne i fotograficzne prezentował na ponad stu indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i za granicą.

Galeria CKiS Wieża Ciśnień, 17 listopada godz.17.00.

 

 

,

Komentarze są wyłączone.