Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Za nami XIII Jarmark Św. Bartłomieja.

Za nami XIII Jarmark Św. Bartłomieja.

W dniach 21-23 sierpnia br. na konińskiej starówce odbył się coroczny jarmark Św. Bartłomieja.

W tym roku przypadła już XIII edycja konińskiego jarmarku. Pomimo trwającej pandemii, zainteresowanie mieszkańców było bardzo duże. Konieczne było zamknięcie ulic: 3 Maja i Wiosny Ludów.
Mateusz Cieślak, pomysłodawca i organizator jarmarku: Nie wiem czy w przyszłym roku nie trzeba będzie kolejnych ulic zamykać. Zajęty jest także bulwar na wysokości CKU, gdzie odbywa się zlot food trucków. Działamy więc, żeby ta impreza spokojnie, swoim tempem, organicznie, rosła."
Tak duże zainteresowanie spowodowane było z pewnością barwnym programem, jaki przygotowali organizatorzy. W piątek
21 sierpnia tegoroczny jarmark rozpoczął się na Bulwarze Nadwarciańskim i zapoczątkował go Zlot Food Trucków oraz Craft Beer Garden. Nie zabrakło kolorowych kiermaszy rzemieślników, producentów naturalnych produktów żywnościowych. Szczególną uwagę przyciągał jednak kiermasz staroci. Odwiedzający mieli okazję spróbować wybitnej wielkopolskiej kiełbasy białej parzonej. Była
również Jarmarkowa Gra Rodzinna i Spacerek po Starówce z Towarzystwem Przyjaciół Konina. Muzyczną oprawę jarmarku zapewnił zespół muzyki folkowej LIARMAN, wokaliści ze Studio My Voice oraz Akademia Wokalna z Młodzieżowego Domu Kultury.

Mateusz Cieślak: "Trzynasta edycja i myślę, że szczęśliwa, bo w czasach pandemii i odwoływanych imprez, jarmark tradycyjnie
w przedostatni weekend sierpnia się odbywa. Mieliśmy zarejestrowanych ponad 70 wystawców i  większość przybyła do Konina. Sobotnia pogoda trochę w kratkę, ale jarmark toczy się swoim trybem. Mieszkańcy przychodzą, odwiedzają, starówka żyje."

Komentarze są wyłączone.