Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

“Zakończyć polityczną wojnę domową!” Prezes PSL w Koninie.

"Zakończyć polityczną wojnę domową!" Prezes PSL w Koninie.

Zakończyć polityczną wojnę domową!

Trzy kryzysy jednocześnie niszczą Polskę - uważa Kosiniak – Kamysz – to kryzys zdrowotny, gospodarczy i ustrojowy. Epidemia koronawirusa pogłębiła tylko problemy strukturalne służby zdrowia, niedoinwestowanej, zbiurokratyzowanej, z nisko opłacanym, zmęczonym personelem.

Polska gospodarka oparta jest na małych przedsiębiorcach, trzeba sparawić, żeby żeby chcieli inwestować i zatrudniać, należy więc podnieść kwotę powolną od podatku i zmniejszyc inne obciążenia. Emerytura bez podatku, jeden z najważniejszych postulatów Koalicji Polskiej, to, zdaniem szefa ludowców, inwestycja w emerytów, którzy żyją na skraju biedy, a jednocześnie impuls konsumpcyjny dla gospodarki i finansów państwa.

"Jestem po zielonej stronie mocy" – podkreślił Kosiniak – Kamysz. Nie oczka wodne, a mała retencja. Konieczne są inwestycje w odnawialne źródła energii, biogazownie. "Przywrócę ustawę prosumencką, gwarantującą ceny małym producentom zielonej energii" – dodał Prezes PSL.

Wreszcie kryzys ustrojowy, który kandydat na Prezydenta nazwał "polityczną wojna domową", w której dwa stronnictwa od 15 lat trwają w zwarciu, które nic dobrego Polsce nie przynosi. "Ja mam doświadczenie i potrafię rozmawiać z każdą ze stron tego konfliktu. Potrzebna jest normalność i współpraca" – mówił i dodał, że on tę normalność i współpracę gwarantuje. Aby kryzys ustrojowy zażegnać, potrzebne są reformy. Kosiniak – Kamysz proponuje dekoncentrację administracji oraz przekształcenie Senatu w izbę samorządową.

Kandydat odniósł się również do spraw regionu. Uznał, że potrzebny jest plan dla regionu konińskiego! Wielkopolska wschodnia powinna byc objęta specjalnym państwowym planem restrukturyzacji, za którym powinny iść określone fundusze – oświadczył Władysław Kosiniak – Kamysz. Prezes ludowców i ich kandydat na Prezydenta RP spotkał się z mieszkańcami Konina na Placu Wolności.

Po spotkaniu w Koninie, kandydat, razem z innymi działaczami PSL, wziął udział w pogrzebie wieloletniego posła PSL, pierwszego przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Józefa Gruszki. Józef Gruszka był też szefem komisji śledczej ds. Orlenu. Miał 73 lata.

Komentarze są wyłączone.