Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

„Złodziejaszki”, „Miś” i „Joker” na Bulwarze Nadwarciańskim.

„Złodziejaszki”, „Miś” i „Joker” na Bulwarze Nadwarciańskim.

Trzy filmowe propozycje na piątkowe wieczory w sierpniu, w ramach cyklu „Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim”.

Cykl rozpocznie się 6 sierpnia o godzinie 21.30 japońskim dramatem „Złodziejaszki” w reżyserii Hirokazu Koreeda. To opowieść o trzypokoleniowej rodzinie, która utrzymuje się z drobnych kradzieży i dorywczej pracy. Pewnego dnia trafia do nich bezdomna dziewczynka, której postanawiają zapewnić dach nad głową. To początek wydarzeń, które odkryją rodzinne tajemnice.  Film zdobył Złotą Palmę na festiwalu w Cannes, był też nominowany do Oscara.

Tydzień później, 13 sierpnia o godzinie 21.30, zobaczymy kultową komedię Stanisława Barei „Miś”, opowiadającą o absurdach życia w Polsce Ludowej. Film będzie swego rodzaju zapowiedzią sobotniej imprezy przygotowanej przez Fundację CODA, której towarzyszyć będzie hasło „zBarejowany Konin, czyli powrót do przeszłości”.

Cały cykl zakończy mocny, nagrodzony Oscarami dla najlepszego aktora pierwszoplanowego i za najlepszą muzykę dramat psychologiczny „Joker” z doskonałym w tytułowej roli Joaquinem Phoenixem. Film został okrzyknięty przez krytyków najlepszym filmem 2019 roku. Tego nie można przegapić. „Joker” 20 sierpnia o 21.00 na Bulwarze Nadwarciańskim.

Organizatorzy: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury oraz Młodzieżowa Rada Miasta Konina.

 

 

 

 

źródło:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.