Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Zmiany w godzinach pracy punktu wymazowego.

Zmiany w godzinach pracy punktu wymazowego.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie informuje, że punkt wymazowy czynny jest pięć dni w tygodniu. Dotychczas wymazy pobierane były w poniedziałki, środy i piątki.

Rośnie liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Do punktu wymazowego przy konińskim szpitalu tworzą się ogromne kolejki. Z prośbą o wydłużenie terminu przyjęć, interweniował u dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego prezydent Konina Piotr Korytkowski:

„Z niepokojem obserwuję wzrost zachorowań w Polsce i naszym mieście. Coraz większa ilość pozytywnych wyników testów pokazuje, że epidemia nie zwalnia. Dlatego zwracam się do Pana z prośbą o rozważenie możliwości wydłużenia pracy punktu wymazowego przy budynku Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Szpitalnej. Mieszkańcy i goście naszego miasta sygnalizują, że duża ilość osób ze skierowaniami nie zostaje "wymazanych", ponieważ punkt pracuje tylko trzy dni w tygodniu od 8.00 do 13.00, a kolejki oczekujących są coraz dłuższe. Tylko szybkie wykrycie obecności wirusa i izolowanie osób zarażonych daje szansę na powstrzymanie epidemii.  Dlatego, biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, proszę o rozważenie działania punktu w każdy dzień tygodnia (nawet w weekendy).  Choć ponad 56% mieszkańców Konina jest zaszczepionych, to nadal nie jest to wynik pozwalający na powstrzymanie epidemii. Ze swojej strony zobowiązuję się nadal wspierać Pana w zakresie funkcjonowania Punktów Szczepień Powszechnych zlokalizowanych w kierowanym przez Pana szpitalu.”

Punkt wymazowy czynny jest teraz w poniedziałki, środy i piątki jest on czynny w godz. 8:00-17:00, natomiast w soboty i niedziele 8:00-14:00.

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.