Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Zwolnienia grupowe w ZE PAK SA.

Zwolnienia grupowe w ZE PAK SA.

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA. informuje o możliwości zwolnienia 200 osób w PAK KWB Adamów SA i PAK Górnictwo Sp. z o.o.

W komunikacie giełdowym ukazała się informacja ze strony ZE PAK o możliwości zwolnienia następnych 200 pracowników. To
kolejna sytuacja związana ze zwolnieniami grupowymi w spółce. Przypomnijmy, że w maju zarząd PAK KWB Adamów SA podjął
decyzję o wstrzymaniu działania odkrywki Adamów. Sytuację spowodował kryzys gospodarczy związany z pandemią koronawirusa. Sytuacja ekonomiczna zmusiła władze spółki do podjęcia decyzji o zwolnieniach grupowych. ZE PAK szacował wówczas, że może to być nawet 237 pracowników - 111 z PAK KWB Adamów SA i 126 z PAK Górnictwo Sp. z o.o. Proces zwalniania miał trwać kilka
miesięcy – zacząć z początkiem lipca a zakończyć w październiku.
Niestety nadeszła druga fala zwolnień. W tym etapie pracę może stracić nawet 200 pracowników: 80 osób z PAK KWB Adamów SA
i 129 pracowników z PAK Górnictwo Sp. z o.o. Będą prowadzone rozmowy ze związkami zawodowymi, po których władze spółki wraz z przedstawicielami związków, wspólnie zadecydują o ostatecznej liczbie zwolnionych pracowników.
Podobnie jak w maju, zarząd PAK KWB Adamów SA będzie rozmawiał z urzędnikami z Urzędu Pracy w Koninie i w Turku, aby pomogły one w znalezieniu pracy zwolnionym osobom. Będą też rozmowy na temat możliwości przekwalifikowania się.

 

 

fot. rp.pl

Komentarze są wyłączone.